Aktualności

Kolejny pogrom

• autor: razor1991, 2009-01-06 12:49
Wysokie zwycięstwo naszych chłopaków

Nasza ekipa rezegrała mecz z Płomieniem Zagorzyce, który odbył się 31 maja o godzinie 12.00 na stadionie w Zagorzycach. Początek meczu jak zwykle należał do Pogórza. Nasi chłopcy stopniowo zbliżali się do bramki przeciwnika i mimo kilku niewykorzystanych sytuacji na początku meczu zdobyliśmy wkońcu pierwszą bramkę, którego autorem został Łukasz Smoczyński, w sytuacji sam na sam strzelił mocno, w krótki słupek, bramkarz był bez szans. Ta bramka dodała naszym chłopakom skrzydeł i już chyba(?) po 10 sekundach było 2:0 dla naszych, bramkę strzelił Łukasz Duwer. Kolejną bramkę po kilku minutach dołożył Adrian Stachowicz, który wywalczył karnego i sam wymierzył sprawiedliwość, podwyższając wyniki meczu na 3:0. Końcówka I połowy nie była udana w wykonaniu naszej obrony, niepotrzebny karny autorstwa Arniego, który wykorzystali gospodarze dał nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. Jendak piłkarskie szczęście było po stronie Pogórza i I połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla Wielopola. II połowa to już gra do jednej bramki. Pierwszą bramkę po zmianie stron strzelił ponownie Simek, również z karnego, którego sam ponownie wywalczył. Kolejną bramkę w tym sezonie dorzucił na swoje konto Mateusz Kmiecik, który w stylu swego idola(?) Filippo Inzaghiego zakończył akcję zespołu dobijając strzał Smoka "wyplutego" przez bramkarza z 3, może 4 metrów przed linią bramkową, mamy już 5:1 dla Pogórza. Zapałem do odrabiania strat wykazali się piłkarze Płomienia strzelając bramkę na 2:5, jednak został on gwałtownie ostudzony przez Dariusza Olecha, który mimo swego wysokiego wzrostu nie miał problemów aby zdobyć bramkę z głowy po dośrodkowaniu naszego piłkarza, mocnego duchem, Dawida Traciaka. Na 7-2 podwyższył Lukasz Duwer, a wynik meczu ustalił Marcin Szydło, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie. Teraz naszych chłopców czeka mecz derbowy, ostatni w tym sezonie z JKP Glinik. Jeśli wygrają, to w ostatniej kolejce zmierzą się z UKS Czekaj Ropczyce, będzie to mecz o mistrzostwo klasy A, a także szansa gry w barażach o klasę okręgową. Miejmy nadzieję, że ten sezon będzie udany i za rok zobaczymy naszych chłopaków wybiegających na boiska drużyn okręgowych.

P.S. Sorry, jeśli pomyliłem się w kolejności strzeloncyh bramek, ale ten opis tworzyłem prawie tydzień po meczu więc już troche zapomniałem niestety.